אטרקציות ירושלים - כל האטרקציות בירושלים והסביבה לכל הגילאים באתר ירושלים - ירושלמי

תרבות ופנאי

כתובת כתובת: איזור מחלף לטרון טלפון טלפון:  08-9222444 פקס פקס: 08-9214122
צור קשר
צור קשר
אתר הבית
אתר הבית


בפארק מוצגים מאות דגמים שהם תעתיק מדויק להפליא של אתרים, מבנים ונופים מרחבי הארץ, והכל בקנה-מידה של 1:25. כלומר, כל מטר במציאות הוא 4 ס"מ במודל. לדגמים המוצגים חשיבות ארכיטקטונית, היסטורית, ארכיאולוגית, דתית וחברתית. והם טובלים בצמחיה ננסית עשירה, ובינותם שוכנות אלפי דמויות "ישראליות" זעירות, בגובה ממוצע של ... 7 ס"מ. הפארק ממוקם בלטרון, על אם הדרך בין תל אביב לירושלים, דקות ספורות מנתב"ג.

פארק מיני ישראל נפתח לקהל הרחב בנובמבר 2002, ונחנך רשמית על ידי נשיא המדינה מר משה קצב ב- 7 לאפריל 2003.

הפארק מעוצב כמגן דוד, המסומן הן במפה והן בשטח בשביל רחב ואדמדם, ומחולק לשישה אזורים עיקריים: ירושלים, תל אביב, חיפה, דרום הארץ, צפון הארץ, מרכז הארץ ומתחם מודלים כלליים. מחשבה יתרה הוקדשה לשמירת אופיו הייחודי של כל אזור ולמיקומם היחסי של האתרים בו, על מנת ליצור בבואה נאמנה של המציאות. כך, תוכלו למצוא בכל אזור ואזור את המבנים ואת האתרים המאפיינים אותו במציאות.
 
תכנונו הקפדני ועיצובו הייחודי של הפארק, גורמים לכך שביקור בפארק כמותו כביקור זעיר בישראל. מרמת הגולן ניתן להשקיף על הכנרת, ממרום הכרמל אל גני הבהאים ונמל חיפה, ממצדה נצפה בים המלח ובכניסה לעיר העתיקה בירושלים נחזה בכותל המערבי.
 
סביב ובינות המודלים שזורות דמויות זעירות, בסצנות שובות לב המתארות את ההווי, התרבות וחיי היומיום של התושבים בארץ, והכל בתפאורה של צמחיה ננסית ארץ ישראלית שפותחה במיוחד עבור הפארק. 
 
מחירון כניסה לפארק

כרטיס כניסה  69 ש"ח
אזרח ותיק /חייל  59 ש"ח
מבוגר בקבוצה 52 ש"ח
ילדים מגיל 5 - 2 15 ש"ח
קטלוג צבעוני מהודר 10 ש"ח
אודיו גייד – מדריך קולי 10 ש"ח

| שתף חברים בפייסבוק  חזרה לקטגוריה אטרקציות   הדפס מאמר   שלח לחבר

תגובת גולשים

הוסף תגובה

אין תגובות למאמר זה