מקומות בירושלים - אתרים בירושלים, ירושלמי.קום הינו מדריך טיולים וסיורים של ירושלים. במדור מוקדי עניין ואתרים בירושלים תוכלו להנות ממבחר גדול של מקומות מרהיבים בירושלים והסביבה, באתר סקירה רחבה של כל המקומות המומלצים בירושלים המידע מובא בצירוף תמונות וטיפים. כמו כן אתר ירושלמי מאפשר לירושלמים לשתף ולפרסם מקומות מומלצים באתר ללא תשלום. "פרסם מקום מומלץ בירושלים"

מוקדי עניין

בניין עיריית ירושלים
בעקבות מלחמת העצמאות והקמת מדינת ישראל נחצתה ירושלים לשתיים, כאשר חלקה המערבי של העיר החדשה בתחום מדינת ישראל, בעוד העיר העתיקה וחלקיה המזרחיים של העיר החדשה בתחום ממלכת ירדן, וגבול בינלאומי חוצץ ביניהן. מטבע הדברים, נתפצלה עיריית ירושלים לשתי רשויות מוניציפאליות נפרדות שאין כל קשר ביניהן בהיותן משתייכות לשתי ישויות מדיניות עוינות זו לזו
לפרטים נוספים
נחלת שבעה ירושלים
נחלת שבעה היא שכונה ותיקה במרכז העיר ירושלים של היום, שראשיתה בסוף המאה ה-19 - שנותיה הראשונות של "היציאה מן החומות" - ההתיישבות היהודית מחוץ לחומות העיר העתיקה. זו הייתה השכונה השלישית להיווסד במסגרת זו, לאחר משכנות שאננים ומחנה ישראל. כיום, לאחר שיקום ושימור, זהו אחד ממוקדי הבילוי של העיר, וברחובותיה הצרים של השכונה ניתן למצוא מסעדות, פאבים ובתי קפה רבים.
לפרטים נוספים
מגרש הרוסים ירושלים
השטח בו הוקם מגרש הרוסים הנו מישור טופוגרפי נוח ורחב, הצופה ממרחק של כ-300 מטרים אל העיר העתיקה מצפון-מערב. בתקופה העות'מאנית שכן במקום מחנה צבאי, שכלל מגרש מסדרים גדול, וכיכר ציבורי לחגיגות וטקסים.במחצית השנייה של המאה ה-19, עם שיפור התנאים כלפי יהודים ונוצרים מצד השלטון העות'מאני, הלכה וגברה הצליינות הנוצרית, כך שמדי שנה
לפרטים נוספים
כתובת כתובת: בגבול רחוב יפו מדרום, רחוב שבטי ישראל ממזרח, ורחוב הלני המלכה מצפון.
התחנה לחקר ציפורי ירושלים
ממזרח לגן הורדים נמצאת התחנה לחקר ציפורי ירושלים המופעלת על-ידי החברה להגנת הטבע. באחת הפסגות המוריקות האחרונות בין הכנסת לבית-המשפט העליון חבויה לה התחנה לחקר ציפורי ירושלים. התחנה הוקמה כדי לשמור על אתר טבע עירוני , ולחקור את שפע הציפורים הפוקדות את הצמחייה העשירה במקום.
לפרטים נוספים
המנורה ירושלים
מול הכניסה לכנסת ניצבת המנורה - שהועברה למקומה זה ממרכז ירושלים עם חנוכת הכנסת . המנורה, מעשה ידי האומן היהודי בני אלקן, ניתנה כמתנה על ידי ממשלת בריטניה בשנת 1956 - מהפרלמנט הותיק בעולם לפרלמנט הצעיר ביותר באותה עת.
לפרטים נוספים
בניין הכנסת בירושלים
בניין הכנסת המתנוסס בראש גבעת רם, הוא בעל סגנון ניאו קלסי, אשר תוכנן על ידי האדריכל יוסף קלווין. ניתן להבחין שהאדריכל הושפע בתכנון בניין הכנסת ממבנה הפרתיון שבאתונה ערש הדמוקרטיה, והוא ראה בזאת סמל לדמוקרטיה הישראלית, למרות שבזמן חנוכת המבנה (ט"ו בשבט תשכ"ו 1966 ) נשמעה ביקורת ציבורית בשל חוסר צביונו המקומי הישראלי.
לפרטים נוספים
בית המשפט העליון בירושלים
כפי שבימי העבר מקום בית המשפט והצדק היה ליד שערי העיר, כך גם היום בירושלים. בראש הגבעה ניצב בניין בית-המשפט העליון, שתוכנן על-ידי האדריכלים האחים רם כרמי ועדה כרמי-מלמד ונחנך ב - 10.11.92 בטקס ממלכתי. בנין האבן משתרע על שטח של 22,000 מ"ר, משתלב בסביבתו, וכאילו צמח מתוך גן-הורדים. הבניין משלב בפנים ובחוץ מוטיבים מודרניים והשפעות מהבנייה וההיסטוריה של ירושלים ושל המשפט.
לפרטים נוספים