מקומות קדושים בירושלים

נבי סמואל
צור קשר
צור קשר
נבי סמואל הוא אתר המקודש לשלוש הדתות המונותיאיסטיות כמקום קבורתו של שמואל הנביא. נבי סמואל שוכן בפסגת הר המתנשא לגובה של 904 מטרים מעל פני הים.
לפרטים נוספים
 תאריך: 22/07/2009 בשעה: 
שכונת מאה שערים
צור קשר
צור קשר
מאה שערים הייתה השכונה החמישית שנבנתה מחוץ לחומות העיר העתיקה בתקופת היציאה מן החומות. השכונה הוקמה בשנת 1874 על ידי "חברת בוני ירושלים". השם מאה שערים נבחר כיוון ש"מאה שערים" שווה בגימטריה ל-666, מספר, שעל פי הגר"א (שמקימי השכונה היו צאצאי תלמידיו), מסמל את משיח בן יוסף וקיבוץ גלויות.
לפרטים נוספים
 תאריך: 21/07/2009 בשעה: 
היכל שלמה
צור קשר
צור קשר
היכל שלמה הוא מבנה ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים, אשר שימש בעבר ללשכות הרבנים הראשיים לישראל ומשכנם של בית הדין הרבני הגדול ומועצת הרבנות הראשית, כיום פועל בבניין היכל שלמה מוזיאון לאמנות יהודית.
לפרטים נוספים
 תאריך: 21/07/2009 בשעה:  כתובת כתובת: רחוב המלך ג´ורג´ 58 טלפון טלפון: 02-5889010
הר הזיתים
צור קשר
צור קשר
הר הזיתים נמצא ממזרח לעיר העתיקה של ירושלים. מקור שמו של ההר בכרמי הזיתים שכיסוהו בעבר. הר הזיתים קדוש ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים, ומסורות רבות קשורות בו.
לפרטים נוספים
 תאריך: 21/07/2009 בשעה: 
מסגד אל אקצה
מסגד אל אקצה, או כמו שזה מתורגם לערבית "המסגד הרחוק ביותר", נבנה לראשונה על ידי אומאייד קליפה אל וואליד בין השנים 705-715 לספירה. המסגד הוא השלישי בקדושתו בעולם המוסלמי אחרי מכה ומדינה.
לפרטים נוספים
כיפת הסלע
כיפת הסלע - מבנה מוסלמי על גבי אבן השתייה, בפסגתו של הר הבית. הכיפה הפכה להיות סמל הלאומיות הערבית הפלסטינית, ותמונתה מתנוססת בבתים ערביים פלסטיניים רבים, וכן על-גבי סמלים של תנועות לאומיות פלסטיניות.
לפרטים נוספים
הר הבית ירושלים
הר הבית או הר המוריה, הוא מתחם בעיר העתיקה בירושלים, המקודש ביותר ליהדות, השלישי בקדושתו לאיסלאם, ובעל מכובדות וחשיבות היסטורית בנצרות. בערבית הוא מכונה "אל-חַרַם אל-קֻדְסי א-שַריף", כלומר "המתחם המקודש הנכבד של ירושלים".
לפרטים נוספים
רחוב ויה דולורוזה הקדוש לנוצרים
שם רחוב בעיר העתיקה בירושלים הקדוש מאוד לנוצרים. Via Dolorosa פירושו בלטינית רחוב הייסורים. ברחוב זה, המגיע ל- 1.5 ק"מ הובל ישו, כשצלב עץ גדול על שכמו, מבית המשפט הרומאי לצליבה על גבעה הנקראת ע"י הנוצרים בשם גולגותא, לאורך רחוב זה הוקמו כנסיות רבות ע"י עדות נוצריות שונות.
לפרטים נוספים
כנסיית השילוש הקדוש במגרש הרוסים
כנסיית השילוש הקדוש - כנסייה זו נבנית בתוך מתחם ''מגרש הרוסים'' שבנייתו החלה בשנת 1860 ומשכה כ- 12 שנים. הכנסיה מיוחדת בכיפות הנחושת ובצלבים ומוזהבים אשר לה (אשר שופצו ב1994). סגנון הבנייה תואם את הרנסנס האיטלקי שהיה אופנתי בכנסיות הרוסיות החל מהמאה ה-15. יש דינמיון בין כניסיה זו וכנסיית העליה שנבנתה בקרמלין אשר במוסקבה.
לפרטים נוספים
כנסיית הקבר בירושלים
כנסיית הקבר היא כנסייה גדולה הממוקמת במקום צליבתו וקבורתו של ישו. הכנסייה שוכנת ברובע הנוצרי של העיר העתיקה בירושלים
לפרטים נוספים
 תאריך: 25/04/2009 בשעה: 
מקומות קדושים נוספים בירושלים