טיולים, סיורים בירושלים - מדור טיולים וסיורים בירושלים והסביבה, כאן באתר ירושלים מספק סקירה רחבה של כל הטיולים והסיורים המומלצים בירושלים המידע מובא בצירוף תמונות וטיפים. כמו כן האתר מאפשר להזמין סיורים מודרכים ממיטב מורי דרך ומדריכי טיולים המציעים מבחר גדול של סיורים מודרכים בירושלים המוצגים במדור מבצעים והנחות תחת קטגורית תיירות ירושלים, ובנוסף אתר ירושלמי מאפשר לשתף ולפרסם טיולים וסיורים באתר ללא תשלום.  "פרסם טיול באתר"

טיולים בירושלים - סיורים בירושלים - המלצות וטיפים

שוק מחנה יהודה - מקום מוכר מזווית חדשה
ספק אם הקונים הרבים החולפים ברחוב על פני בית זה יודעים, כי זה היה "קזינו דה פריז" בית קפה שפעל בתקופת המנדט, ועל מרפסתו רקדו נשות ירושלים עם חיילים בריטים.
לפרטים נוספים
טלפון טלפון: 052-3968893
פותחים סופ
בכל יום שישי, מדריכי "החברה להגנת הטבע" לוקחים אתכם לסיור הרפתקני באזור שונה בירושלים. לאחר הסיור יתקיים מופע בשם "קלבת שבת" בהשתתפותם של חברי "האינקובטור" וג'קי לוי . במופע יוצגו מערכונים סאטירים ושירים בנושא פרשת שבוע .
לפרטים נוספים
 תאריך: 04/06/2010 בשעה: 10:30 כתובת כתובת: המלך ג'ורג' 44 טלפון טלפון: 02-621-5900
סיור חומוסיות בעיר העתיקה
צור קשר
צור קשר
סיור בין הגרגרים לוקח אותך לסיור ירושלמי במחוזות העיר העתיקה שלא הכרת ומעורר את בלוטות הטעם. נעבור בין הסמטאות והשווקים של העיר העתיקה ובסביבתה המובילות אל החומוסיות הטובות ביותר בעולם!
לפרטים נוספים
טלפון טלפון: 052-4673663
שער יפו
צור קשר
צור קשר
השער הראשי לעיר העתיקה שניצב למרגלות מגדל דוד הוא הסמל המסחרי של ירושלים. הקייזר הגרמני וילהלם השני, נכנס בו כשהוא ישוב בכרכרה ואז ירד ממנה ונישק את עפרה של העיר הקדושה. דרך אותו שער נכנס, רכוב על סוסו, גנרל אלנבי וכאשר הגיע למקום ירד מן הסוס ונכנס רגלית לעיר. שניהם כיבדו את המקום הקדוש . השער שמעולם לא נפרץ עד לאיחוד ירושלים ב - 1967, הפך שלושים שנה לאחר איחוד העיר להיות חלק מקניון מודרני.
לפרטים נוספים
 תאריך: 22/11/2009 בשעה: 
כנסיית גת שמנים
בעמק יהושפט למרגלות הר הזיתים ניצבת אחת הכנסיות החשובות והיפות ביותר בירושלים . לכנסיה שלושה שמות ולכל שם סיבה משלו. היופי והפאר של הכנסייה מתגלים רק לאחר שהעיניים מתרגלות לאפלולית שבתוך הכנסייה. לעיתים קרובות מתנהלות בכנסייה מיסות ולמטיילים לא נותר אלא לשמור על השקט, להתענג על הצלילים ולהשביע עיננו ביופי.
לפרטים נוספים
כתובת כתובת: עמק יהושפט למרגלות הר הזיתים - דרך יריחו פינת רחוב אַל מַנסוּרִיָה
כנסיית דומינוס פלוויט
צור קשר
צור קשר
ירושלים – הר הזיתים כנסיית דומינוס פלוויט, שם הכנסיה לקוח מן הברית החדשה שם מסופר כי ישו בכה על הר הזיתים כשניבא את חורבן ירושלים. בשביל הכניסה מערת קבורה ובה מספר גלוסקמאות שהם ארונות קבורה בהם נהגו בימי בית שני להטמין עצמות נפטרים. בשטח האתר כחמישים אתרי קבורה מימי בית שני והתקופה הביזנטית.
לפרטים נוספים
 תאריך: 02/10/2009 כתובת כתובת: הר הזיתים טלפון טלפון: 052-5118901
 נחל כרמילה ונחל כסלון
צור קשר
צור קשר
בין הרי ירושלים הירוקים מסתתרים להם נחלים רבים קטנים כגדולים, ומסלול זה לוקח אתכם לאחד מהיפים שבהם. נחל כרמילה אשר יורד מבית מאיר מאפשר לנו הליכה נינוחה בשיא הטבע.
לפרטים נוספים
נחל המערה
צור קשר
צור קשר
מערת התאומים היא מערה אשר נוצרה על-ידי מי-תהום, שהמיסו את סלע הגיר. מסלול הטיול עובר במורדות המערביים של הרי ירושלים. מדרום-מערב למושב נס-הרים, ומדרום-מזרח למושב זנוח. הטיול מתחיל במוצא הנחל ונמשך לאורך האפיק, העובר בתוך חורש ים-תיכוני, עד למערת התאומים, וחוזר באותה הדרך לנקודת המוצא. נחל המערה נשפך לנחל זנוח, הנשפך לנחל שורק.
לפרטים נוספים
טלפון טלפון: 057-2003030
נקודת תצפית טיילת ארמון הנציב ירושלים
נוף פנורמי מרהיב נשקף מטיילת ארמון הנציב בירושלים, ארמון הנציב בירושלים הוא כינוין של שלוש טיילות הממוקמות בדרום-מזרח ירושלים. הטיילות, הנמתחות משכונת אבו תור, לאורך הר העצה הרעה ועד לארמון הנציב ויער השלום, שוכנות על קו פרשת המים בין הים התיכון לים המלח על גבול מדבר יהודה. מהטיילות נשקף נוף פנורמי מרהיב על אגן העיר העתיקה, הר הזיתים, מדבר יהודה ואף חלקים ממערב העיר. מקור הכינוי של הטיילות הוא בשל סמיכותן לארמון הנציב הבריטי שניצב על הר העצה הרעה.
לפרטים נוספים
כתובת כתובת: משכונת אבו תור, לאורך הר העצה הרעה ועד לארמון הנציב ויער השלום
תצפית הר הצופים בירושלים
הר הצופים בירושלים בגובה 829 מטר בצפון-מזרח. השם קדום ומקורו בתצפית שיש מן ההר על ירושלים הצפופה, החדשה והעתיקה. בדומה, פירוש שמו הערבי הוא ראש הנשקף ומקורו בעובדה שההר נשקף למרחוק. בראש ההר נמצאת קריית האוניברסיטה העברית, ועל מורדותיו בנויים בתי השכונות הערביות ואדי אל-ג'וז, שייח' ג'ראח ועיסאוויה, ובתי השכונה היהודית צמרת הבירה.
לפרטים נוספים
טיולים וסיורים נוספים בירושלים