הדרך לבחירה מוצלחת של בעל מקצוע בירושלים

בעל מקצוע

מעבר להיותה עיר בירתנו ירושלים היא העיר עם כמות התושבים הגדולה בישראל שנכון לכתיבת שורות אלה כבר נושקת ל-1,000,000 תושבים. מספר התושבים גדול בפער ניכר עד כדי כך שהבאה אחריה (תל אביב) עומדת על מחצית מכמות התושבים שמצויים בירושלים.

תוסיפו לכך את העובדה שבעיר מתקיימים חיי קהילה תוססים, פעילות עסקית מהענפות בארץ ותבינו לבד מדוע הביקוש לאנשי מקצוע הוא מהגבוהים בישראל אם לא הגבוה שבהם.

עם ביקוש כל כך גדול לבעלי מקצוע בירושלים עולה השאלה כיצד לעשות את הבחירה הנכונה – כזאת שתגדיל את הסיכוי שלכם לבחור באדם אמין ומקצועי במחירים הוגנים.

צוות 'פרו בטון' המספקים שירותי ניסור בטון בירושלים נענו לאתגר ונתנו לנו מספר טיפים מנצחים.

למה חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין ומקצועי

רבות כבר נכתב על בעלי מקצוע ונותני שירותים לא הוגנים ולא מקצועיים. במקרה הטוב זה יכול לעלות לכם במעט יותר כסף אך במקרים חמורים העניין עשויי להסתיים בעוגמת נפש, הפסדים כספיים גבוהים ואפילו בנזקים וסכנות שנובעים מעבודה לא איכותית ולא בטיחותית.

דוגמאות לכך לא חסר החל מנותני שירותים ועד לבעלי מקצוע שבאים לבצע משימה כלשהי.

לדוגמה, בענף ההובלה בירושלים בחירה לא נכונה במובילים והתנהלות לא תקינה עשויה להביא למצבים של העלאת מחיר של הרגע האחרון, התחמקות מסיכומים ואפילו נזקים לתכולת הבית או אי הגעה של המובילים.

דוגמה נוספת היא קבלני שיפוצים שאינם מבצעים את העבודה על פי התקן, דורשים תשלומים נוספים ומחזיקים את בעלי הדירה כמעט כמו בני ערובה.

למרות שישנן אינספור דוגמאות נוספות, נפילה על בעל מקצוע לא טוב היא לא גזירת גורל וכל אחד יכול להימנע מכך על ידי יישומם של מספר כללים שיהפכו את הבחירה בנותן שירות או בעל מקצוע בירושלים להרבה יותר יעיל, מהיר ואפילו זול.

לבחור בבעל מקצוע מירושלים

בכל תהליך יש נקודת מוצא. שלנו היא להתמקד בעיר ירושלים ולבחור בעל מקצוע מקומי.

הסיבות לכך נחלקות לשתי קבוצות. מצד אחד בחירה בבעל מקצוע ירושלמי תאפשר לכם לקבל במקרים רבים הצעת מחיר זולה יותר על אותה עבודה בדיוק מפני שבעל מקצוע מקומי אינו צריך לבזבז את הזמן בנסיעות וברגע שההוצאות שלו נמוכות יותר, גדל הסיכוי שהוא יכול להציע לכם גם את אותו השירות רק בפחות כסף.

הסיבה השנייה היא איכות השירות ובעוד שרבים רגילים להסיק על איכות השירות מהמחיר, במקרים רבים אין ממש קשר בין השניים.

בפועל, בעל מקצוע מירושלים יכול לספק לכם במקרים רבים שירות טוב יותר שנובע מן הקרבה אליכם ובמקרים מסויימים כמו בהובלת דירה גם מההיכרות שלו עם העיר.

בעלי מקצוע מומלצים

כולם טוענים שהם מומלצים בזמן שברור לכולם שזה לא המצב. יש כאלה שאפילו מרחיקים לכת וטוענים שהם יצאו צדיקים בתכנית המפורסמת כשזה ממש לא כך…

אז מה עושים ואיך יודעים מיהו צדיק אמיתי ומי חאפר? אין כלל אחד אלא רשימה של כללים שאם תעבדו על פיהם תוכלו למצוא את הטובים באמת.

הצעד הראשון הוא לקבל המלצות מאנשים אובייקטיביים. הדבר יכול להיות מושג באמצעות שימוש בקבוצת ירושלמים וירושלמיות בפייסבוק או בני משפחה וחברים שמכירים מישהו טוב (תמיד טוב להצליב מידע כדי לאמת אותו).

מה לגבי המלצות באתרים שונים? צריך להיזהר מפני שבאתרים רבים יש אפשרות לכתוב חוות דעת לא מאומתות – דבר שגורם לזיופים רבים.

לצפות בתיק עבודות

בעלי מקצוע רבים מחזיקים בתיק עבודות. בקשו לראות את הביצוע שלהם ואפילו הגדילו לעשות ובקרו במקום שבו נעשתה העבודה כדי לקבל חוות דעת.

סעיף זה רלוונטי בחלק מן המקרים כמו שיפוצים, עבודות גבס וכדומה אך פחות אקטואלי אם אתם צריכים אינסטלטור או מתקין מזגנים.

קבלו כמה הצעות מחיר

כשמחפשים בעל מקצוע בירושלים, אחת הבעיות היא שונות המחירים הגבוהה שיכולה לנוע בין כמה מאות שקלים ועד לאלפים (בהתאם לגודל העבודה). האם יש הצדקה לכך? לפעמים כן ולפעמים לא (נרחיב על כך בסעיף הבא).

לכן חשוב מאוד להשוות כמה הצעות מחיר של בעלי מקצוע מומלצים בירושלים ולבחון את הסיבות למחירים הגבוהים כשהבטחות לחוד ומציאות לחוד כלומר אל תתנו למישהו עם לשון חלקה להוליך אתכם שולל.

להשוות את מפרט העבודה

באותו עניין, הדרך הטובה להשוואת הצעות המחיר כאמור היא להסתכל על העיקר. לעתים הצעה זולה יכולה להיות היקרה מכולן בעוד שהצעה שנראית יקרה יכולה להתברר כזולה ומשתלמת.

קבלן שמשתמש בחומרי גלם איכותיים יותר או מבצע את העבודה באופן מקצועי, מקיף ומעניק שירותים נוספים שאחרים לא מעניקים יכול להיות זול יותר אך ברור שלא ניתן להשוות אותו מול בעל מקצוע שמבצע את העבודה באופן פחות טוב.

לכן דרשו לקבל את מפרט העבודה. לדוגמה, בעבודות גבס תוכלו לבדוק באילו חומרים משתמשים, האם העבודה כוללת צבע ושפכטל וכמה חיזוקים מותקנים.

הסכם עבודה

לאחר שמצאתם בעל מקצוע וסיכמתם על המחיר, הגיע העת לשלב האחרון שהוא חתימה על הסכם.

הסכם או חוזה חתום יבטיח לכם שכל מה שסוכם באמת יתבצע ואם לא כן, תמיד תוכלו לתבוע את בעל המקצוע – דבר שיגרום לכל מי שחושב לעזוב או להעלות את המחיר לחשוב כמה פעמים לפני כן. שימו לב שהחוזה יהיה מנוסח באופן ברור ושהוא עונה על כל הדרישות שלכם.

כריתת עץ עם מנוף

מה צריך לדעת על כריתת עצים בירושלים?

עניין כריתת העצים בירושלים הוא נושא שעלה לכותרות בחודשים האחרונים. בניית שכונת המגורים ברכס לבן צפויה להביא לכריתה משמעותית של עצים, הרחבת שכונת הר נוף